Mocowania wycieraczek samochodowych OXIMO

Kategorie:Wycieraczki samochodowe

Należy zacząć od tego w jaki sposób pióra wycieraczek są połączone z samochodem. Układ odprowadzania wody z szyb samochodowych, składa się z ramienia, które z jednej strony jest połączone z silnikiem elektrycznym uruchamianym z kabiny, a z drugiej zakończone mocowaniem pióra wycieraczki.

W zależności od modelu auta, rozróżniamy rożne rodzaje uchwytów, poniżej przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych modeli:

Wycieraczki z mocowaniem typu U

Ten typ wycieraczek samochodowych posiada mocowanie na tzw. „hak” w kształcie litery „U”. Jeden z popularniejszych typów mocowania wycieraczek, często dostępny w starszych modelach pojazdów. Umieszczenie wycieraczki w ramieniu odbywa się poprzez zwolnienie zabezpieczenia, wsunięcie i zahaczenie ramienia i ponowne zatrzaśnięcie zabezpieczenia. Mocowanie jest stosunkowo proste, a dzięki zabezpieczeniu mamy pewność, że wycieraczka jest prawidłowo założona i zabezpieczona w ramieniu.

Mocowanie typu WU „haczykowe” występuje także w innych wariantach:

 

Wycieraczki szkieletowe WUS

 

Wycieraczki hybrydowe WUH

 

Wycieraczki szkieletowe ze spojlerem WUSP

Wycieraczki  typu-U o konstrukcji szkieletowej ze spoilerem plastikowym.

 

Wycieraczki szkieletowe ze spryskiwaczem WUSPR

Wycieraczki  typu-U o konstrukcji szkieletowej ze zintegrowanym spryskiwaczem.

 

Wycieraczki dedykowane

WA-WM 

Wycieraczki o konstrukcji bezszkieletowej ze zintegrowanym spojlerem. Wycieraczki są dedykowane do określonego modelu samochodu i posiadają dostosowane mocowania oraz odpowiednie długości piór pod konkretny model i rocznik auta.

Wycieraczki Uniwersalne

Wycieraczki multi-adapterowe MT

Wycieraczki o konstrukcji bezszkieletowej ze zintegrowanym spojlerem. Wycieraczka Multi Type OXIMO oznacza, że w opakowaniu znajduje się 10 typów mocowań: U, WA, WA, WB, WB1, WC, WC1, WD, WE, WE1, WF, – dopasowanie wg. katalogu. Mocowania posiadają symetryczny obustronny spoiler dzięki temu są uniwersalne i pasują do każdego typu auta, bez względu na położenie kierownicy oraz system wycierania i pracy piór wycieraczek.

Do autobusów i ciężarówek – wycieraczki szkieletowe WUSAG

  • mocowanie na śrubę ( szerokości 21mm, 23mm, 25mm, 27mm ),
  • mocowane na hak w kształcie „U” o szerokości 9 mm i 12 mm oraz do mocowania na śrubę o szerokości 16,2 mm,
  • mocowane do ramion w kształcie „U” o szerokości 16 mm,
  • mocowanie typu śruba  ( o szerokości 13,6 – 16,5 mm).

Wycieraczki szyby tylnej

 

Wycieraczki tylnej szyby WR

Wycieraczki tylnej szyby. Posiadają dedykowane mocowania oraz odpowiednie długości pod konkretny model i rocznik samochodu.

Wycieraczki tylnej szyby z ramieniem WRA

Pióra wycieraczek tylnej szyby wraz z ramieniem wycieraczki.

Aby dobrać odpowiednie pióra wycieraczek do swojego samochodu zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki wycieraczek na naszej stronie aksamo.pl lub odwiedzenia kategorii wycieraczki samochodowe OXIMO.